Co léčíme

Zarůstající nehty

Nejčastější onemocnění nehtů, se kterým se setkáváme v chirurgické ordinaci, je zarůstající nehet (unquis incarnatus), plíseň nehtů (onychomycosis) či drápovitá deformita nehtové ploténky (onychogriphosis).

Zarůstající nehet

se nejčastěji vyskytuje na palcích nohou. Projeví se zduřením, zarudnutím a bolestivostí  měkkých tkání palce v daném místě, ev.i hnisáním a tvorbou hypergranulační tkáně  („živé maso“).  Nejčastější příčinou obtíží je nevhodná uzavřená obuv, špatné stříhání nehtů a úraz posledního článku prstu (zhmoždění).

Plíseň nehtů

patří do kožní ambulance. Chirurg přebírá štafetu, pokud selže medikamentózní léčba. Nehty jsou silné, barevně změněné, drolí se nebo naopak dochází k deformaci nehtové ploténky.

Diagnostika

Pro stanovení diagnózy je jednoznačné vyšetření pohledem.

Léčba

Léčba spočívá v chirurgickém odstranění  postiženého nehtu či alespoň jeho části. Výkon se provádí v lokální anestézii (místním znecitlivění) a je prakticky bezbolestný. Zarůstající nehet velmi často recidivuje, pak je vhodné provést plastiku nehtového lůžka (vytneme danou část nehtového lůžka a defekt sešijeme). Doba hojení je cca jeden týden, maximálně dva týdny.

Všechny typy uvedených výkonů zajišťujeme na našem operačním sálku.